Schab dukielski

Schab dukielski

Nazwa: Schab dukielski
Producent: Zakład mięsny Jasiołka, Dukla
Cena: 49,50zł
Miejsce zakupu: Targi żywności tradycyjnej Galeria Olimp, Lublin
Strona producenta: JK

Producentów wędlin ekologicznych możemy policzyć na palcach jednej ręki. Coraz trudniej jest kupić dobrej jakości wędlinę, a cena wędlin w sklepach nie jest zawsze odzwierciedleniem jakości. Jeżeli nie macie zaprzyjaźnionego masarza, który produkuje dobre wędliny to polecamy wyroby ZM Jasiołka z Dukli od naszego zaprzyjaźnionego zakładu.
Jednym z najwcześniejszym wspomnień mojego dzieciństwa, jest smak prawdziwej wędzonki z własnoręcznie wyrabianym masłem oraz chlebem. Ten smak odnalazłem na nowo, za sprawą schabu, produkowanego przez firmę Jasiołka. Delikatność, smak nie zakłócony żadnymi dodatkami oraz soczystość, co w przypadku prawdziwego schabu jest rzadkością. Na pierwszy rzut oka widzimy, że schab nie jest malowany, lecz prawdziwie wędzony. Dodatkowo posiada niezwykły aromat. W skład schabu wchodzą 3 składniki: mięso wieprzowe, przyprawy i peklosól czyli azotyn sodu. Każdy kilogram schabu wędzonego produkowany jest z 1,200kg mięsa surowego. I właśnie takie produkty, pozwalają mi odzyskać wiarę, że można produkować bez wzmacniaczy smaku i zapachu, a sami wiecie jak ciężko jest kupić dobrą wędlinę.
Schab firmy Jasiołka możemy kupić w jakości eko oraz jako produkt konwencjonalny. Technologia produkcji jest ta sama, tylko w przypadku Schabu eko do produkcji wykorzystywany jest ekologiczny surowiec wieprzowy oraz ekologiczne przyprawy.schab_dlugi__plakat-600x452
Jeżeli szukacie smaku dzieciństwa i chcecie pokazać swoim dzieciom jak smakują prawdziwe wędliny to polecamy. Ponieważ z dobrego surowca – powstają dobre wędliny. Namawiamy także do czytania etykiet wędlin.
A więcej o wędlinach możecie przeczytać tutaj :link:
Postaramy się także o więcej recenzji produktów firmy Jasiołka, bo warto promować dobre produkty. Wiele osób może mieć zastrzeżenia co do ceny takiego wyrobu, lecz gdy policzymy cenę surowego schabu, koszty produkcji oraz cenę dystrybucji to ciężko sprzedawać taki schab taniej. Bo paradoksalnie to producenci tanich wędlin zarabiają najwięcej na swoich wyrobach.
Przejeżdżając przez Duklę warto odwiedzić sklep firmowy u Zdzicha, gdzie można kupić wyroby wędliniarskie firmy Jasiołka po cenach producenta oraz wiele produktów ekologicznych w bardzo przystępnej cenie.

The Verdict

10Perfect

The Good: Soczystość, delikatność, aromat, smak z dzieciństwa, brak zbędnych dodatków funkcjonalnych, wiara w tradycję.

The Bad: Brak


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *