Sok Ekologiczny Eliksir z Czarnego Bzu

Sok Ekologiczny Eliksir z Czarnego Bzu

Producent: Symbio
Jednostka certyfikująca: Ekogwarancja PTRE
Cena: 4,50zł
Miejsce zakupu: Magiczny Ogród, Lublin

Jedną z zalet żywności ekologicznej jest to, że przypomina nam o smakach dzieciństwa. Wraz ze smakiem powracają wspomnienia. Początek lata, słońce i pachnące kwiaty czarnego bzu… To wszystko udało się firmie Symbio zamknąć w małej 300ml butelce. Dzisiejsza recenzja będzie dotyczyła Eliksiruz Czarnego Bzu. Jest to produkt, któryw zupełności oddaje smak prawdziwego, domowego soku z czarnego bzu. Jedynym minusem,według nas, jestdużo dodatek cukru.Niżejpodajemy przepis jak w domowych zrobić pyszny sok samemu, lecz jeżeli ktoś nie będzie miał cierpliwości czekać do czerwca to gorąco polecamy zakup wyżej wymienionego soku.

Skład: ekologiczny ekstrakt z kwiatu czarnego bzu, ekologiczny cukier, ekologiczny sok z cytryny, woda.

Ze strony producenta:  www.symbio.pl

Składniki produktów Symbio pochodzą wyłącznie z gospodarstw posiadających certyfikat ekologiczny. Procesy przetwórcze i produkcyjne są zgodne z normami rolnictwa ekologicznego obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Czy wiesz ze niegdyś krzew bzu uważany był za święty, a wywar z kwiatu tej rośliny stosowano jako lekarstwo na grypę? Dziś wiadomo ze kwiat bzu swoje lecznicze właściwości zawdzięcza zawartym w nim kwasom organicznym i przeciwutleniaczom, które wspomagają układ odpornościowy i działają jako środek napotny.

Napój ten możemy pić na dwa sposoby: z kostką lodu jako orzeźwiający napój, lub gdy czujemy się przemarznięci, szczególnie w porze jesienno-zimowej, polecamy pić go na gorąco. Jest to produkt tradycyjny. Medycyna ludowa sięgała bardzo często po ziele czarnego bzu, by sporządzać na jego bazie różne lecznicze specyfiki.

Napary i napoje z kwiatu czarnego bzu polecane są m.in. przy przeziębieniach, kaszlu, katarze. Działają moczopędnie, uszczelniają ścianki naczyń włoskowatych, zapobiegają ich nadmiernej kruchości. Pomagają też w leczeniu astmy i reumatyzmu, oraz dolegliwościach oczu i nerek.

Eliksir z bzu czarnego

Sok z Czarnego Bzu to cenne źródło substancji, które pozwalają uznać go za preparat leczniczy.

W jego skład wchodzą m.in.:

 • witaminy (A, B1, B2)
 • flawonoidy
 • garbniki
 • pektyny
 • kwasy organiczne
 • enzymy

JAK ZROBIĆ GO SAMEMU?

Przepis

Składniki:

 • 35 w pełni rozwiniętych kwiatów (baldachów) czarnego bzu
 • 2l wody
 • 1 kg cukru
 • 2 cytryny pokrojone w grube plastry (za skórką)
 • 3 łyżeczki kwasku cytrynowego

Kwiaty zerwać w pogodny dzień, oczyścić z owadów(!), opłukać , osączyć i osuszyć na papierowym ręczniku.
W 2litrach wody rozpuścić cukier, dodać cytryny pokrojone w grube plastry za skórką, oraz kwasek cytrynowy. Wszystko zagotować. Do syropu włożyć kwiaty bzu czarnego i odstawić na 48h. Następnie przecedzić i ponownie zagotować. Gorący wywar wlać do butelki lub słoika i szczelnie zakręcić. Przechowywać w chłodzie, po otwarciu przechowywać w lodówce. Syrop ten, podobnie jak syrop malinowy, dodaje się do herbaty, lub może być rozcieńczany z wodą.

The Verdict

9Amazing

The Good: Prawdziwy autentyczny smak, wysoka jakość, atrakcyjna i przyjemna etykieta

The Bad: Zbyt słodki


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *