Muffinki Babuni z Goją

Muffinki Babuni z Goją

Nazwa: Muffinki Babuni z Goją
Producent: BioAnia, Kraków
Cena: 6,05zł
Miejsce zakupu: Magiczny Ogród, Lublin

Pierwsze informacje na temat jagód goji odnaleźć można w starych księgach chińskich mędrców. Pochodzę one z pierwszego wieku naszej ery. Jagody te znajdują się na pierwszym miejscu długiej bo liczącej 8 tysięcy pozycji listy żywności pochodzenia roślinnego mających zbawienny wpływ na nasz organizm.
Jagody Goji tylko 2 razy zostały przetestowane na ludziach i zostały opublikowane w 2 badaniach. Chinese Journal of Oncology w 1994 r. przedstawił badania, w których stwierdzono, że 79 osób z rakiem wykazywała lepsze samopoczucie oraz lepszą kondycję fizyczną po zastosowaniu jagód w diecie.

Istnieje wiele badań, które pokazują, że jagody Goji zawierają antyoksydanty, a fragmenty Goji mogą zapobiec wzrostowi komórek nowotworowych, zmniejszenia stężenia glukozy we krwi oraz obniżenie poziomu cholesterolu. Jednak nie oznacza to, że napar z jagód bądź sok będą miały takie samo działanie.
Muffinki babuni firmy BioAnia to jeden z produktów, który stał się inspiracją do powstania tej strony i recenzji produktów. Pewnego razu zadałem sobie samemu pytanie: Czemu ludzie nie jedzą tak przepysznych ciastek. Przecież takie muffinki to strzał w dziesiątkę. Pyszna, zdrowa przekąska, którą zabieramy w każda podróż.
Dzisiejsza recenzja będzie dotyczyła Muffinek Babuni z Goją, są to ciastka nie posiadające certyfikatu rolnictwa ekologicznego (domyślamy się, że chodzi o brak certyfikowanych jagód goi/bądź zaporowej ceny jagód goi w jakości bio). Zaletą ciastek jest jajeczny smak, którego nie zastąpią masowo dodawane w cukiernictwie przemysłowym jajka w proszku. Jedyną wadą produktu jest brak powtarzalności. Czasem są miękkie i rozpływające się w ustach, natomiast czasem są bardziej twarde, lecz i tak smaczne. Nie wiemy czy jest to wina szczelności opakowania. Na pewno wpływ na to ma brak dodatków takich jak spulchniacze i składniki konserwujące.
Poza Muffinami z Goją dostępne są następujące smaki posiadające certyfikat rolnictwa ekologicznego: jabłko, czekolada, orkiszowe, cynamonowe i naturalne. Szczególnie polecamy mamom, które chcą zdrowej przekąski dla dzieci. W przyszłości pokusimy się o recenzję większej ilości produktów firmy BioAnia
Ze strony producenta www.bioania.pl SONY DSC
Muffinki babuni z goją 200g Ania
To świetna zdrowa przekąska na słodko, która z powodzeniem może zastąpić słodycze lub ciastka.
Skład: mąka przenna, tłuszcz roślinny, jaja, sól, goja, cukier trzcinowy nierafinowany.
Średnia wartość odżywcza w 100g:
· wartość energetyczna: 1506kJ / 356 kcal
· białko: 9,3g
· węglowodany: 66,6g
· tłuszcz: 5,7g

The Verdict

8Great

The Good: jajeczny naturalny smak, apetyczny wygląd, ładne przyciągające opakowanie, ciekawe połączenie smakowe

The Bad: brak powtarzalności w przypadku świeżości


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *