Chińska Herbata Jaśminowa w kostkach

Chińska Herbata Jaśminowa w kostkach

Nazwa: Producent: Cena: Miejsce zakupu: Magiczny Ogród, Lublin

Chyba nie ma na świecie osoby która nie zetknęłaby sie z herbatą. Można ją lubić mniej lub bardziej, lub nie lubić w cale, ale większość z nas zapewne nie wyobraża sobie śniadania bez tego napoju. Dlatego dzisiaj powiemy kilka słów o herbacie, o zielonej, jaśminowej, liściastej herbacie, zamkniętej w niepozornych kostkach.

Czym wyróżnia sie ta herbata? Cały sekret tkwi w kwiatach jaśminu, których aromat niesie ze sobą tą jakże charakterystyczną kobiecą nutę. Jaśmin ma właściwości ściągające i chłodzące, może być stosowana jako środek zwalczający infekcje i krwawienia. Herbata jaśminowa pomaga łagodzić skutki oparzeń słonecznych, zapalenia spojówek i skóry. Herbata ta jest idelana dla pań, o kuszacym delikatnym zapachu. Powoli wypełniającym naszą kuchnię, przenoszącym do dalekich orientalnych krain. Zapachu, którego nie da się pomylić z niczym innym. Idealnie pasującym do eleganckich kobiet, lubiących by zwracano na nie uwage i pamiętano. Tak, pamiętano, bo ta herbata nie pozwoli Wam o sobie zapomnięć.

Cały jej sekret kryje się w liściach, sprasowanych do malutkich kostek. Wrzucone do dzbanka i zalane gorącą wodą (60-90′C) rozkwitną niczym kiwaty. Nie jednego zaskoczy fakt, jak ta mała niepozorna kostka mogła pomieścić w sobie taką ilośc liści. Powoli, z upływem czasu herbata nabierze delikatnej zielonkawej barwy… nie pozostaje nam nic innego jak pić. Pić i to szybko, zanim ostygnie, a liczne garbniki, charakterystyczne dla zielonej herbaty zmienią jej kwiatowy smak w gorycz. Choć w żadnym wypadku nie jest to wadą herbaty.

W przypadku tej herbaty odradzamy słodzenie, czy urozmaicania jej sokami lub cytryną. Produkt sam w sobie jest tak dobry, że nie potrzeba go wzbogacać. Herbaty nie należy pić wieczorem ponieważ zawartość kofeiny w suchych liściach zielonej herbaty jest około dwukrotnie wyższa niż w suchych ziarnach kawy. Liście nadają się wielokrotnie do parzenia, a sama herbata nie traci na jakości.

Zielonej herbaty nie polecamy w mroźne zimowe wieczory, ponieważ działa wychładzajaco na organizm i na pewno nas nie rozgrzeje. Zdecydowanie lepij sprawdzi się jako letni napój.

W ostatnich latach pojawiło się wiele badań i publikacji dowodzących, aby herbata zielona miała negatywny wpływ na nasz organizm. Pamiętajmy więc aby pić tylko w pełni naturalne zielone (i nie tylko) herbaty, NIE AROMATYZOWANE, bez sztucznych dodadków, antyzbrylaczy i konserwantów.

Zalety zielonej herbaty:SONY DSC

 • Odchudzanie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała
 • Antynowotworowa – Polifenole znajdujące się w zielonej herbacie pomagają zneutralizować wolne rodniki
 • Obniżenie cholesterolu
 • Spowalnia starzenie
 • Wspiera detoksykację
 • Usprawnia myslenie i pobudza organizm

Zielona herbata właściwości:

 • Napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco-zawiera dużo teiny, z drugiego uspokajająco-pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem.
 • Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych.
 • Obniża ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.
 • Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom krwi.
 • Jest bogata w witaminy C, E, B, sole mineralne oraz garbniki zapobiegające nowotworom.
 • Pobudza działanie pęcherza moczowego, co przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu.
 • Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyśpiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii.
 • Chłodnego naparu używa się do przemycia oczu przy zapaleniu spojówek oraz powiek.

The Verdict

10Perfect

The Good: naturalny smak i zapach, pobudzenie organizmu, liczne właściwości zdrowotne

The Bad: brak


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *