Miód pomarańczowy Bio

Miód pomarańczowy Bio

Nazwa: Miód pomarańczowy Bio
Producent: ALCE NERO, Włochy; importer: Bioplanet
Cena: 17.20zł
Miejsce zakupu: Magiczny Ogród, Lublin
Ocena:7,5/10

Produkt, który doczekał się recenzji z czystej ciekawości. Jestem wielkim fanem miodów, i cieszy mnie to że w ostatnich latach spożycie miodu w Polsce ciągle wzrasta. Czego możemy się spodziewać po miodzie pomarańczowym? Na pewno nie smakuję jak owoce pomarańczy, tak samo jak miód fasolowy nie ma smaku fasoli. Posiada on oczywiście lekko cytrusowy aromat. Jest to miód o jasnym perłowo-żółtym kolorze oraz o lekko kwiatowym, pomarańczowym zapachu. Jeżeli chodzi o smak sklasyfikowaliśmy między miodem gryczanym, a akacjowym. Ponieważ posiada wyraźną ostrość miodu gryczanego oraz wyraźny kwiatowy smak miodu akacjowego, dodatkowo posiada lekka nutkę kwasowości. Miód nie rzucił nas swoim smakiem na kolana, lecz myślę że odnajdzie swoich smakoszy. Jest jak najbardziej poprawny, lecz my jesteśmy zdecydowanie fanami polskich miodów. Jeżeli ktoś jest ciekawy jak smakuje taki miód to polecamy, pasuje idealnie to zimowych grzańców z wina bądź piwa, do ciast lub do przyrządzania glazury do dań mięsnych.

Właściwości:
Miód pomarańczowy łagodzi migreny, działa uspokajająco, relaksująco, rozluźniająco, działa korzystnie na układ pokarmowy. Miód ten potęguje właściwości przypraw i sprawia, że potrawy mają bardziej intensywny i wyrazisty smak.

Dane ze strony producenta www.bioalcenero.plSONY DSC
Ekologiczny miód pomarańczowy charakteryzuje się niezwykłym, świeżym, kwiatowym aromatem i smakiem. Doskonale komponuje się z deserami, kremami lub jogurtem. Jest bardzo wrażliwy na wysokie temperatury, dlatego najlepiej spożywać go na zimno. Miód Alce Nero nie jest utrwalany termicznie.
Waga: 400g
Wartość odżywcza na 100 g: 324kcal
Białko 0,6 g
Węglowodany 80,3 g
Tłuszcze 0,0 g

The Verdict

7.5Good

The Good: Wyczuwalny zapach pomarańczy, bardzo słodki, co dla niektórych może być wadą.

The Bad: brak


2 Comments

  1. torebki Listopad 2, 2013 3:02 am  Odpowiedz

    Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w artykuł. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

  2. torba Listopad 13, 2013 4:15 pm  Odpowiedz

    Na wstępie chciałbym podziękować za trod włożony w artykuł. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *