Eco Freak Coffee

Eco Freak Coffee

Nazwa produktu: EcoFreak Kawa rozpuszczalna BIO
Dystrybutor: MY ECOLIFE
Jednostka certyfikująca: Ekogwarancja
Cena: ok. 18 zł
Miejsce zakupu:BioBazar, Warszawa

Wiemy, że smakosze kawy krzywią się na sam dźwięk słów kawa rozpuszczalna. Uważając ją za wielkie barbarzyństwo i za substytut prawdziwej kawy. Ja uważam podobnie, lecz moje pragmatyczne podejście do życia uświadamia mi, że nie zawsze możemy pić swoją ulubioną naturalną kawę z ekspresu. I tak rozsmakowując się w produktach ekologicznych trafiłem na Eco Freak Coffee i stała się ona moją ulubioną kawą rozpuszczalną.

Kawa posiada głęboki, palony aromat dobrej Arabiki. Smak kawy, mimo że jest to kawa rozpuszczalna nie odstrasza dziką kwasowością. Cały sekret tkwi w tym, że jest to kawa liofilizowana, a więc suszona przy pomocy niskiej temperatury, konkretniej wykorzystuje zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia materii z postaci ciała stałego w formę gazową. Zjawisko to zachodzi po spełnieniu dwóch warunków: odpowiednio niskiej temperatury i niskiego ciśnienia. Zaletami liofilizacji jest wiarygodne zachowanie pierwotnego smaku oraz zahamowanie rozwoju mikroorganizmów. Pierwszy raz żywność liofilizowaną została zastosowana w latach 60tych XXw. do konserwacji żywności dla astronautów, Do wad tego procesu należy cena i łatwa higroskopijność, a więc kawę należy trzymać w szczelnym pojemniku.

Ze strony MyEcolife: www.myecolife.pl

Ekologiczna, certyfikowana kawa pochodzi najczęściej z małych gospodarstw rolnictwa ekologicznego.
Pól, na których rośnie nasza kawa, dotyczy ta sama elementarna zasada, co wszystkich naszych pól: żadnych pestycydów, konserwantów, świństw i innej chemii przynajmniej przez 3 lata do momentu zebrania każdego jednego czarnego ziarenka!
Dla kawy to najwyraźniej zasadnicza sprawa, bo traci całą swoją gorycz i kwaskowość i staje się morzem łagodności z lekką zadziorną nutą, która skutecznie budzi i dodaje energii. 

Podsumowując, jest to produkt wysokiej jakości za dobrą cenę. W przyszłości na pewno pokusimy się o więcej recenzji produktów firmy MyEcolife. Kawa pomimo że rozpuszczalna pozwala rozkoszować się smakiem. Oby więcej takich produktów.

The Verdict

10Perfect

The Good: Smak, brak kwasowości, aromat, cena

The Bad: brak


2 Comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *